تست بسته‌بندی و پک

ترکمتر ساعتی

این نوع که مدلی مخصوص و بیشتر برای خط تولید کارخانه ها استفاده می گردد( ۲۰ سانتی نیوتن متر تا ۳۰۰۰ نیوتن متر) با استفاده از عقربه موجود بر روی آن میتوان گشتاور اعمال شده را مشاهده نمود.

ترکمتر عقربه ای
ترکمتر دیجیتال

این نوع مجدد زیر مجموعه نوع تقه ای می باشد و دقت بالاتری دارد. در این نوع ترکمتر نمایشگری بر روی آن طراحی شده که با استفاده از آن گشتاور اعمال شده قابل مشاهده می باشد.

✓ رنج ترکمتر های های موجود در فروشگاه تکنیکال ابزار از ۱۰ تا ۳۰۰۰ نیوتن متر و درایو ترکمتر بسته به رنج بین ۱/۴ تا ۱ اینچ متغیر است.

برندهای موجود در شرکت دادمهر شیمی تجهیز :

Hazet هازت آلمان
Plarad پلاراد آلمان
Gedore گدور آلمان
Norbar نوربار انگلستان
Torqueleader ترک لیدر انگلستان
CDI سی دی آی آمریکا
JETCO جت کو آمریکا
با توجه به موجود بودن اجناس چینی و تقلبی در بازار٬ لازم به ذکر می باشد تمامی اجناس موجود در این فروشگاه همگی اورجینال است و با مراجعه به وبسایت های برندهای موجود در این فروشگاه به راحتی میتوان از اصل بودن آن اطمینان حاصل کرد.

دستگاه اتدازه گیری ضریب اصطحکاک ، تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی تست بسته‌بندی و پک

این دستگاه از یک لغزنده متحرک و یک صفحه ثابت تشکیل شده است و ضریب اصطکاک ایستایی و ضریب اصطکاک جنبشی از طریق لغزش فیلم و پوشش های پلاستیکی هنگامی که بر روی خود یا مواد دیگر می لغزند با استفاده از استاندارد ASTM D1894 اندازه گیری می شود. با روشن شدن مکانیسم حرکت، صفحه متحرک شروع به حرکت با سرعت مشخص می کند. به دلیل نیروی اصطکاک بین سطوح تماس، ممکن است بلافاصله حرکتی بین لغزنده و صفحه اتفاق نیفتد تا زمانی که به مقدار نیروی اصطکاک ایستایی برسد یا از آن تجاوز کند. با ثبت ماکزیمم نیروی آغاز و میانگین نیرو در طول حرکت ضرایب اصطکاک ایستایی و جنبشی قابل محاسبه می باشد.

خاصیت قابل اندازه گیری
فیزیکی

زمینه کاربردی
مهندسی، علوم پایه

خدمات قابل ارائه
اندازه گیری ضریب اصطکاک ایستایی
اندازه گیری ضریب اصطکاک جنبشی

تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی تست بسته‌بندی و پک

1. دستگاه تست عبور بخار آب
2. دستگاه تست عبور گاز
3. دستگاه تست دوخت و درز
4. vدستگاه تست ضریب اصطکاک
5. دستگاه تست پارگی (المندروف)
6. دستگاه ضربه فیلم اتوماتیک
7. دستگاه تست نشت بسته‌بندی
8. دستگاه تست وکیوم بسته‌بندی
9. دستگاه تست شرینک
10. دستگاه تست ترکیدگی مولن
11. دستگاه تست سقوط
12. دستگاه تست ترکیدگی بطری
13. تورک متر
14. دستگاه تست فشار

در ادامه به توضیح 2 مورد از تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی تست بسته‌بندی و پک می پردازیم با ما همراه باشید.

ترکمتر ، تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی تست بسته‌بندی و پک

ترکمتر ، Torque Meter برای اولین بار در سال ۱۹۱۸ توسط کارکنان شهرداری برای کنترل آب شهر نیویورک اختراع شد و این اختراع باعث ایمنی بازو بسته کردن پیچ و مهره‌های اتصالات آب شهری شد. در سال ۱۹۲۰ ، Walter p. Chrysler این ابزار در سال ۱۹۳۸ به تولید انبوه برای استفاده کارگاه‌های صنعتی، خطوط تولید، صنایع خودروسازی و آزمایشگاه‌ها رسید.

ترکمتر چیست ؟

ترکمتر، ابزاری برای اعمال دقیق گشتاور به یک اتصال‌دهنده پیچ و مهره می باشد. به‌ عبارتی‌ دیگر کار این ابزار کنترل و سنجش میزان گشتاور اعمالی در هنگام باز و بسته کردن پیچ و مهره یا برای بستن پیچ در گشتاوری خاص می باشد. این ابزار نام های مختلفی در بازار از جمله گشتاور سنج، تورک متر | تورکمتر، یا ترک رنچ ، تورکرنچ ، Torque Wrench نیز دارد.

بر روی این آچار یک شاخص وجود دارد که به وسیله ی آن می توان گشتاور مورد نیاز را تنظیم نمود.واحد شاخص این ابزار با توجه به برند و کشور سازنده متفاوت است. طبق استاندارد جهانی واحد گشتاور نیوتن در متر است ولی در برند های انگلیسی و آمریکایی گاهاً دیده میگردد که واحد شاخص این ابزار، اینچ در پوند و یا فوت در پوند است.

بر اساس برند و رنج استفاده ، هر آچار دقت اندازه گیری خاص خود را دارد و همچنین میتواند در هر گشتاوری یک دقت داشته باشد و در گشتاور دیگر، دقتی متفاوت ولی عموماً تلورانس خطا بین ۱ تا ۴ درصد می باشد.

ترکمتر ساعتی
قیمت ترکمتر تقه ای

انواع ترکمتر

این ابزار با توجه به رنج و مصرف به دسته های دیجیتال،عقربه ای یا ساعتی،تقه ای و کمرشکن تقسیم میشود.

ترکمتر تقه ای

این نوع برای مصارف کارگاهی و صنعتی استفاده می گردند (۲ نیوتن شروع و نهایتاً ۳۰۰۰ نیوتن). در این نوع، وقتی گشتاور به انداره مورد نظر می رسید اصطلاحاً تقه یا ضربه ای را احساس خواهید کرد به این معنا که به گشتاور مورد نظر رسیده اید.

ترکمتر کمرشکن

این نوع که مدلی خاص و زیرمجموعه ای از نوع تقه ای است (۷۰۰ نیوتن به بالا) در وسط آن مفصلی وجود دارد که وقتی به گشتاور موردنظر میرسد ترکمتر از آن نقطه تا و یا به اصطلاح میشکند.