مواد شیمیایی

در راستای نیاز شرکت ها و کارخانجات دارویی و صنایع غذایی کشور ، دانشجویان محترم  به مواد اولیه دارویی ، مواد آزمایشگاهی، محیط کشت

 شرکت بازرگانی دادمهر شیمی تجهیز با سابقه فعالیت گسترده در این زمینه از کمپانی­های معتبری مانند

Chemlab . Fluka . Sigma-Aldrich . Merck

 کالای موجود خود را با خدمات واقعی نسبت به دسته بندی ذیل خدمتتان معرفی می نماید

مواد آزمایشگاهی

مواد اولیه دارویی

ماده ، به هر چیزی که حجمی را اشغال کند و جرمی داشته باشد، گفته می‌شود. مواد شیمیایی موادی هستند

که معمولا از طریق سنتز شیمیایی تهیه می‌شوند و یا اینکه منشأ طبیعی دارند و مواد اولیه تهیه سایر مواد شیمیایی به حساب می‌آیند

مواد شیمیایی در طبیعت به صورت خالص ، بسیار نادر هستند. برخی از این نوع مواد شیمیایی عبارتند از: الماس، طلا، سدیم کلرید و شکر (ساکارز).

مواد شیمیایی به طور کلی در ۴ حالت جامد، مایع، گاز و یا پلاسما وجود دارند. که ممکن است یک ماده شیمیایی تحت تاثیر تغییرات فشار و دما در هر یک از این حالات یافت شود. مواد شیمیایی از نظر نوع کاربرد به مواد شیمیایی دارویی ، غذایی ، صنعتی و آزمایشگاهی دسته بندی می شوند. همچنین مواد شیمیایی به طور کلی به دو گروه بزرگ مواد معدنی و مواد آلی دسته بندی می‌شوند.

تعریف مواد آلی :

در گذشته، ماده آلی به موادی گفته می شد که توسط بدن موجودات زنده ساخته شود. تا اینکه در سال 1828 وهلر (wohler) دانشمند آلمانی، توانست برای نخستین بار در آزمایشگاه ترکیب آلی اوره (CO(NH2)2)  را از یک ترکیب معدنی به نام ایزوسیانات تهیه نماید. و از آن پس معلوم شد که می‌توان مواد آلی را در آزمایشگاه ساخت.

تفاوت مواد آلی و غیر آلی (مواد معدنی)

در تمام مواد شیمیایی آلی حتماً کربن وجود دارد، در صورتی که مواد معدنی فاقد کربن بسیاری وجود دارد. همچنین در ترکیبات آلی، اتم های کربن می‌توانند ترکیب شوند و زنجیره تشکیل دهند، در حالی‌ که این خاصیت در عناصر دیگر بسیار کمتر دیده می‌شود.

مقاومت مواد شیمیایی آلی در برابر حرارت از مواد شیمیایی معدنی کمتر است.

اغلب واکنش‌های میان مواد آلی کند و دو طرفه یا تعادلی بوده، در حالی که اغلب واکنش‌های معدنی سریع می‌باشند .

.