کشاورزی ، گیاه شناسی و گیاه پزشکی

 میکروسکوپ اینورت ، تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی کشاورزی، گیاه‌شناسی و گیاه‌پزشکی

ساخت میکروسکوپ اینورت متناسب با اندازه ی میکروسکوپ ، 4 یا 6 عدد عدسی شیئی که بزرگ نمایی متفاوتی داشته باشند ممکن می باشد در یک صفحه ی گردان قرار داده گردند. این احتمال نیز وجود دارد که این نوع میکروسکوپ ها دارای لوازم جانبی به منظور جا دادن دوربین های ویدیویی ، منابع نوری فلورسانس ، اسکن کانفوکال به همراه کاربرد های دیگر باشند .پنج امتیاز میکروسکوپ اینورت به نسبت میکروسکوپ های عمودی در کاربرد های صنعتی در مقایسه با میکروسکوپ عمودی ، یک میکروسکوپ اینورت آزادی بیشتری در اختیار شما قرار می دهد .
در رابطه با میکروسکوپ های عمودی ، محدودیت اندازه ی نمونه یک ارتفاع متوسط 80 میلی متری و وزن 3 کیلوگرمی میباشد، که بستگی به عدسی های شیئی که به کار گرفته می گردند نیز دارد .با میکروسکوپ اینورت شما این امکان را خواهید داشت که در مدت های کوتاه تر زمانی ، نمونه های بیشتری را بررسی کنید. نحوه ی کار با یک میکروسکوپ اینورت به سادگی این می باشد که نمونه ی خود را روی صفحه قرار می دهید ، روی سطح یک بار فوکوس می کنید و تصویر آن را در پایان می گیرید . نمونه برای تمامی بزرگ نمایی ها به صورت متمرکز شده حفظ می گردد و نمونه های بیشتر از همان نوع در فوکوس یکسان میباشند.زمان استفاده از یک میکروسکوپ اینورت ، احتمال شکستن یک عدسی به درون نمونه وجود نخواهد داشت .
حتی برای زبده ترین افراد شکستن عدسی شیئی به داخل نمونه رخ می دهد . در مورد میکروسکوپ های عمودی این امر یک قضیه ی شناخته شده می باشد. به دنبال رخ دادن این اتفاق نه تنها باید هزینه ای برای خرید عدسی شیئی جدید صرف گردد بلکه این امکان نیز وجود دارد که نمونه از بین رود. استفاده از میکروسکوپ اینورت به معنی صرفه جویی در وقت و هزینه ی آماد سازی می باشد.آماده سازی نمونه امری محدود می باشد.
از این نظر که نمی شود نمونه را به همان حالتی که هست گرفت و روی صفحه قرار داد . علاوه بر این ، برای فرآیند آماده سازی فقط یک طرف نمونه لازم است .یک میکروسکوپ اینورت همگام با جهان عمل می کند .عملکرد مغز زمان کار با یک میکروسکوپ عمودی سخت می باشد چون هنگامی که شما صفحه را به سمت چپ جا به جا می کنید

لیست تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی کشاورزی، گیاه‌شناسی و گیاه‌پزشکی

1. دستگاه تعیین سطح برگ گیاه (مخرب و غیر مخرب)
2. محفظه رشد گیاه (گراس چمبر)
3. اتاقک جوانه‌زنی
4. دستگاه رطوبت‌سنج برگ گیاه (بمب آب گیاه)
5. کلروفیل متر
6. کلروفیل فلورسنس
7. پرومتر
8. میکروسکوپ Invert
9. استریومیکروسکوپ
10. اگر خاک و نمونه‌بردار خاک
11. رطوبت‌سنج خاک
12. دابل رینگ
13. شوری‌سنج
14. دفترچه رنگ خاک مانسل
15. مولتی پارامتر خاک
16. پنترومتر
17. سایکرومتر
18. کاساگرانده
19. کلسیمتر
20. عصاره‌گیر
21. همزن خاک
22. pH متر خاک
23. EC متر خاک
24. دستگاه حد روانی خاک به روش نفوذ مخروط
25. چگالی‌سنج خاک (هیدرومتر خاک)

26. چکش تراکم برقی اتوماتیک خاک
27. نفوذ‌پذیری خاک ( بار افتان و بار ثابت )
28. دستگاه پین هول جهت تست واگرایی خاک
29. دستگاه تک‌محوری برقی
30. سبد افت‌زنی سنگ
31. دستگاه بار نقطه‌ای
32. آسیاب سنگ
33. سنگ‌شکن فکی
34. دستگاه تست سایش لوس آنجلس
35. مقسم شن و ماسه
36. شیکر الک خاک
37. دستگاه تراش خاک
38. نمونه در‌اور خاک
39. میز ویبره جهت دانسیته خاک چسبنده
40. وسایل دانسیته به روش مخروط
41. دستگاه برش مستقیم خاک
42. دستگاه تحکیم همزمان سلول‌های سه‌محوری
43. مواد شیمیایی مربوطه
44. وسایل عمومی آزمایشگاه

دستگاه سطح برگ گیاه ، تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی کشاورزی، گیاه‌شناسی و گیاه‌پزشکی

 دستگاه سطح سنج برگ گیاه  Leaf Area Meter سطح برگ گیاه – لیف اریا میتر دستگاهی جهت اندازه گیری سطح برگ گیاه است . دستگاه سطح سنج برگ گیاه در مدلهای مختلفی وجود دارد .دستگاه سطح برگ گیاه بصورت سطح سنج برگ گیاه پرتابل قابل حمل و سطح سنج برگ گیاه رومیزی آزمایشگاهی موجوداست .در مدل قابل حمل آن نیازی به کندن برگ گیاه نیست و دستگاه را به مزرعه یا مکان مورد نظر برده و غیر مخرب میتوان سطه و مساحت برگ گیاه و ضخامت آنرا اندازه گیری کرد .
در مدل رومیزی می بایست برگ کنده گردد و به آزمایشگاه جهت اندازه گیری مساحت و قطر و استفاده گردد .این دستگاه در آزمایشگاه کشاورزی و آزمایشگاه گیاه شناسی و آزمایشگاه تحقیقاتی مورد استفاده قرار میگیرد شرکت دادمهر شیمی تجهیز تامین کننده تجهیزات آزمایشگاهی و لوازم آزمایشگاهی و تحقیقاتی و مواد شیمیایی است . همچنین دادمهر شیمی  قابلیت تامین قطعات یدکی تجهیزات ازمایشگاهی و دستگاههای آزمایشگاهی  خریداری شده توسط مراکز که دچار مشکل گردیده اند را دارا است.